Pergole z dachem napinanym wodoszczelne

Pergola tarasowa przyścienna z dachem tkaninowym napinanym AUTOMATYCZNYM

 

Prezentowane w tej kategorii rozwiązanie docenione zostało już przez wielu naszych Klientów, co w zasadzie nie dziwi.

Nowoczesne Pergole tarasowe przyścienne lub wolnostojące z dachem tkaninowym są bowiem opcją doskonale sprawdzającą się w swojej roli. Bardzo dobrze chronią przed intensywnym promieniowaniem słonecznym(blokują UV) a także deszczem, co latem i w okresie jesiennym jest zbawieniem.

Pergole wykonywane są wyłącznie w systemie elektrycznym z napędem. W konstrukcji pergoli ukryty jest zespół napędowy przenoszący moment obrotowy na koła zębate a dalej na wózki łożyskowane, prowadzące tkaninę w masywnych suwnicach pasem transmisyjnym przypominającym rozrząd w samochodzie.

Silnik oraz tkanina zabezpieczona jest od góry daszkiem ochronnym. Wszystkie elementy napędowe są estetycznie zabudowane w prowadnicach dachowych. Tkanina napinana jest przez ukryty system oraz przeciwwietrzne ciężkie aluminiowe belki, które ją mocno stabilizują, zapobiegają jej powiewaniu i zatrzymywaniu się wody. W suwnicach dachowych występują uszczelki, które odprowadzają wodę wzdłuż dachu do dyskretnie wbudowanej rynny przedniej a dalej słupami pergoli poza taras. Elementy konstrukcyjne pergoli wykonane są z ekstrudowanego aluminium lakierowanego proszkowo. Dzięki temu nie musimy martwić się o renowacje takiej pergoli w porównaniu do konstrukcji drewnianych.

Pergola dzięki ciężkiej solidnej konstrukcji aluminiowej opiera się wiatrom do prędkości 120 km/h!

Konstrukcja oparta jest na masywnych aluminiowych słupach o przekroju 13×8 cm, wzmacnianych od środka.

Pergole występują w opcji przyściennej, pergoli samego modułu dachowego oraz pergoli wolnostojącej na czterech niezależnych słupach, co daje nam możliwość zamontowania takiej konstrukcji w dowolnym miejscu w ogrodzie. Pojedyncza pergola może mieć wymiar do 1350 cm szerokości i 700 cm wysięgu.

Montując nowoczesną pergolę zyskujesz salon w ogrodzie.

                                                                 Pergolę możemy wyposażyć w szereg dodatkowych urządzeń takich jak:

  • Oświetlenie LED (Oświetlenie LED montowane jest w belkach dachowych)
  • Rolety boczne ZIP – Screen
  • Czujniki pogodowe (SOMFY)
  • Promienniki ciepła na podczerwień (Toshiba)
  • Nagłośnienie
  • Szyby przesuwne
  • Inteligentne Rolety solarne Bubendorff (połączenie żaluzji fasadowej i rolety aluminiowej zewnętrznej w jednym)

Tkaniny do naszych Pergol są w pełni wodoszczelne i dzielą się na dwie grupy: Pierwsza dzięki potrójnej warstwowości i powłoce termicznej (wewnętrznej) – nadaje się do zaciemniania. Gofrowana strona wewnętrzna pod pergolą nadaje jej tekstylny charakter. Strona zewnętrzna pokryta akrylową powłoką antystatyczną. Przeważają tkaniny jednokolorowe, natomiast dostępna jest także tkanina dwukolorowa. Strona zewnętrzna nadaje barwę otoczeniu, od wewnątrz klasyczny jasny beż. Lakier PU gwarantuje łatwość czyszczenia i podwyższoną trwałość. Druga grupa tkanin to tkaniny o takich samych parametrach jak powyższe, natomiast mają strukturę niejednolitą, w 20 % transparentną, czyli dopuszczającą światło pod pergolę. Przy zachowaniu wszystkich najlepszych cech tkanin pergolowych – w tym wodoszczelności, dodatkowo uzyskujemy jaśniejszy dach nad głową.