ROLETY ZABEZPIECZAJĄCE

Rolety zabezpieczające

Rolety zabezpieczające posiadają szereg zalet. Nie tylko zwiększają izolację akustyczną (hałas z zewnątrz), lecz także chronią okna i drzwi przed włamaniem. Zwiększoną izolacyjność rolety zawdzięczają wypełnieniu pancerza pianką poliuretanową. W zależności od zastosowanej wysokości i grubości pancerza izolacyjność się zwiększa.

Rolety zamontowane bezpośrednio na ramę okna posiadają także kasety wypełnione styrodurową wkładką izolacyjną. Zimą opuszczone rolety zatrzymują podmuchy wiatru oraz podnoszą temperaturę we wnęce okiennej nawet o kilka stopni.

Co ciekawe latem ich działanie jest zupełnie odwrotne. Pancerz aluminiowy wypełniony pianką obniża temperaturę w pomieszczeniach, ponieważ zatrzymuje część energii słonecznej. Jednocześnie perforacja na zamkach listwy pancerza umożliwia wietrzenie pomieszczeń i stwarza półmrok.

Rolety w przeważającej liczbie obsługiwane są ręcznie za pomocą zwijaczy lub nawijarek korbowych, ale coraz częściej stosuje się napędy elektryczne sterowane za pomocą przełączników lub radiowe za pomocą pilotów. Dla bardziej wymagających klientów proponujemy system łączności dwukierunkowej i obsługa rolet za pomocą internetu (tablet, smartphone).

Rolety aluminiowe służą przede wszystkim ochroną budynku przed włamaniem. Są one solidnie wykonane i posiadają atesty w klasie odporności na włamanie. Kasety górne, prowadnice boczne i listwy dolne są wykonane z grubościennych profili. Pancerz takich rolet jest wykonany z extrudowanego aluminium bez pianki albo z pancerza opartego na grubszej taśmie aluminiowej i specjalnie utwardzonej piance wewnątrz.

Jesteś zainteresowany

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.
Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, dostosowując się do jego potrzeb.

Skontaktuj się z nami