Ściany boczne do Pergol – rodzaje

 Osłony boczne do pergol tarasowych

 

Do oferowanych przez nas modeli zadaszenia istnieje możliwość zastosowania dodatkowej izolacji od słońca, wiatru oraz deszczu w postaci:

ROLETY SCREEN ZIP

Rolety w kasetach aluminiowych z prowadnicami naprężającymi tkaninę. Tkaniny o różnej przezierności, odporne na słońce, wodę oraz pleśń.

Roleta, która jeszcze bardziej spotęguje funkcjonalność pergoli. Ściany boczne w formie rolety do pergol tarasowych dają domownikom dodatkową ochronę przed porywistym wiatrem i palącym słońcem. Na tym się jednak nie kończy, ponieważ zastosowane tu powłoki zadbają również o prywatność i komfort przebywania na świeżym powietrzu zwłaszcza podczas nauki, spotkań rodzinnych lub delektowania się odpoczynkiem.

ZABUDOWA ŚCIAN SZKŁEM PRZESUWNYM

Solidna powierzchnia paneli szklanych 8-10mm dobrze izoluje od wiatru, hałasu oraz deszczu, co zapewnia przyjemne uczucie korzystania z tarasu. Z drugiej strony, jeśli zależy nam na utrzymaniu ciepła w okresie jesiennym, to panele szklane montowane do pergol nie przepuszczą wiatru na taras. Jeśli i chcesz przestać zwracać uwagę na warunki panujące na zewnątrz, daj nam znać. Montujemy osłony boczne w różnych wymiarach, więc bez problemu dostosowujemy ich wielkość do wymagań pergoli czy budynku – wszystko po to aby bez obaw cieszyć się z widoków na ogród i okolicę. Szkłem przesuwnym zabudowujemy nie tylko pergole ale także wnęki oraz ściany istniejących tarasów.

INTELIGENTNYCH ROLET BUBENDORFF MONO ID3

Rolety Bubendorff łączą ze sobą kilka funkcji jednocześnie. Po pierwsze dają nam ochronę od światła, którą możemy dowolnie zarządzać dzięki ruchomym lamelom. Po drugie dają nam ochronę od warunków atmosferycznych takich jak wiatr, deszcz czy śnieg. Po trzecie roleta ma funkcje zabezpieczające, antywłamaniowe co pomoże nam zabezpieczyć taras oraz dom. Montowane są w przewadze do budynków aby zabezpieczyć okna ale równie dobrze sprawdzają się przy pergolach. Inteligentny system solarny rolet nie dość, że ładuje nam baterie to także może zarządzać zamykaniem rolet w czasie nadmiernego nasłonecznienia automatycznie. Jest to jedyna taka roleta na rynku.

                                                                                                   

                                                               OSŁONY BOCZNE TYPU SHUTTERS

                                                                                                             (ruchome deseczki)

 

Nowoczesne Panele typu shutters do pergoli są wykonane z aluminium. W standardzie znajdziemy malowania na kolory drewnopodobne co daje nam wizualne odczucie naturalnego drewna (dąb naturalny, winchester, sosna oraz wenge). W standardowych malowaniach najdziemy również najbardziej popularne kolory z palety RAL ( biel RAL 9010, SIWY RAL 9006, ANTRACYT STRUKTURALNY 7016). Jest również możliwość lakierowania lameli w 10 dodatkowych kolorach RAL.

Panele Shutters lub jak klienci bardzo często określają je jako ruchome deseczki dzięki gęstemu ułożeniu i możliwości obrotu będą chroniły nas przed warunkami atmosferycznymi. Nie tylko przed słońcem ale także wiatrem, deszczem czy śniegiem.

 

Ogromną zaletą systemu jest wybór kilku wariantów wykonania. Występują modele:

  • Shutters lamele stałe o kącie pochylenia 45°
  • Shutters lamele obrotowe od 0° do 90°
  • Shutters panele stałe + lamele obrotowe
  • Shutters panele jezdne + lamele obrotowe

 

Panele występują w konfiguracjach jedno, dwu i trzy torowych z możliwością suwania jednostronnego i dwustronnego co daje nam ogromne możliwości regulacji natężenia światła.

Nowoczesne shuttersy stworzą niepowtarzalny design zarówno na przydomowym tarasie jak i w przestrzeniach komercyjnych.

Maksymalna szerokość jednego modułu panelu to 180cm.

Aluminiowe panele shutters doskonale komponują się z nowoczesnymi pergolami.

 

Dla konserwatywnych wielbicieli drewna mamy w ofercie Shuttersy drewniane z podobnymi możliwościami technologicznymi. Należy pamiętać, że o drewno dbamy w większym stopniu niż o aluminiowe rozwiązania.