PERGOLE

Pergole

Pergole tarasowe przyścienne z dachem tkaninowym

 

Prezentowane w tej kategorii rozwiązanie docenione zostało już przez wielu naszych Klientów, co w zasadzie nie dziwi. Pergole tarasowe przyścienne lub wolnostojące z dachem tkaninowym są bowiem opcją doskonale sprawdzającą się w swojej roli. Bardzo dobrze chronią przed intensywnym promieniowaniem słonecznym a także deszczem, co latem jest zbawieniem.

GWARANCJA 5- letnia

Pergole wykonywane są wyłącznie w systemie elektrycznym. W konstrukcji pergoli ukryty jest zespół napędowy przenoszący moment obrotowy na koła zębate a dalej na wózki łożyskowane, prowadzące tkaninę w prowadnicach. Silnik zabudowany jest od góry daszkiem ochraniającym również tkaninę po zwinięciu a patrząc od dołu zakryty tkaniną połączoną z dachem.

Wszystkie elementy napędowe są estetycznie zabudowane w prowadnicach dachowych. Tkanina napinana jest przez zgrzane belki, które mocno obciążają tkaninę oraz zapobiegają jej powiewaniu i zatrzymywaniu się wody. W prowadnicach występują uszczelki dachowe, które odprowadzają wodę wzdłuż dachu do rynny przedniej a dalej słupami pergoli poza taras. Elementy konstrukcyjne pergoli wykonane są z aluminium lakierowanego proszkowo. Dzięki temu nie musimy się martwić o renowacje takiej pergoli w porównaniu do konstrukcji drewnianych.

Pergole występują w opcji przyściennej, pergoli samego modułu dachowego oraz pergoli wolnostojącej na czterech niezależnych słupach co daje nam możliwość zamontowania takiej pergoli w dowolnym miejscu w ogrodzie. Pergola może mieć konstrukcję z dachem płaskim lub posiadać dach rzymski układający się w fale z jednej strony. Jest to pergola przeznaczona do domów parterowych. Pergola rzymska daje nam możliwość montażu przy niskich budynkach ale przeznaczona jest do każdego rodzaju budynków. Cała konstrukcja jest bardzo efektowna.

Pergolę możemy wyposażyć w szereg dodatkowych urządzeń takich jak:

Rolety boczne ZIP – Screen , czujniki wiatru, promienniki ciepła na podczerwień, nagłośnienie oraz oświetlenie LED. Oświetlenie LED montowane jest w belkach dachowych w formie punktowych lampek LED – sterowane pilotem razem z pergolą z funkcją ściemniania.

Tkaniny dzielą się na dwie grupy. Pierwsza dzięki podwójnej, czarnej powłoce termicznej – wewnętrznej nadaje się do zaciemniania. Gofrowana strona wewnętrzna nadaje jej tekstylny charakter. Strona zewnętrzna pokryta akrylową powłoką antystatyczną. Przeważa tkanina jednokolorowa, natomiast dostępna jest także tkanina dwukolorowa. Strona zewnętrzna nadaje barwę otoczeniu, od wewnątrz klasyczny jasny beż. Lakier PU gwarantuje łatwość czyszczenia i podwyższoną trwałość. Druga grupa tkanin to tkaniny od takich samych parametrach jak powyższe, natomiast mają strukturę niejednolitą, w 20 % transparentną, czyli dopuszczającą światło pod pergolę. Przy zachowaniu wszystkich najlepszych cech tkanin pergolowych dodatkowo uzyskujemy jaśniejszy dach nad głową.

Jesteś zainteresowany

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.
Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, dostosowując się do jego potrzeb.

Skontaktuj się z nami