Rolety zewnętrzne

Praktyczne, trwałe i uniwersalne osłony na okna znacząco podnoszą komfort pracy czy snu w danym pomieszczeniu. Rolety zewnętrzne to obecnie bardzo popularne rozwiązanie, które z wielką przyjemnością projektujemy, wykonujemy i montujemy w domach naszych Klientów od przeszło 18 lat. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą firmy Piogal, w której znajdują różne typy osłon na okna i drzwi.

Rolety zewnętrzne — jakie mają zalety?

 

To rozwiązanie uniwersalne, które może być montowane zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w mieszkaniach czy budynkach komercyjnych. Rolety zewnętrzne zapewniają domownikom prywatność, chronią przed promieniami słonecznymi, zwiększają termoizolację budynku, a także podnoszą bezpieczeństwo przeciwwłamaniowe.

Zimą zasłonięte rolety zapobiegają ucieczce ciepła przez okna i drzwi, co daje wymierne korzyści w postaci niższych rachunków za ogrzewanie. Latem mechanizm jest odwrotny — osłona chroni pomieszczenie przed nadmiernym nagrzewaniem się, co z kolei pozwala oszczędzić energię elektryczną potrzebną do pracy klimatyzatora czy wentylatora. Ponadto rolety zewnętrzne chronią stolarkę okienną przed zniszczeniem na skutek działania promieniowania ultrafioletowego, gradu i innych, niekorzystnych czynników atmosferycznych.

Warto wspomnieć, że dzięki osłonom możliwe jest osiągnięcie niemal całkowitego zaciemnienia pomieszczenia, nawet w środku słonecznego dnia. Na pewno docenią to osoby, które pracują zmianowo, rodzice małych dzieci, a także miłośnicy kina, którzy korzystają z projektorów. Osłony na okna pełnią także funkcję ochrony akustycznej. Dzięki nim znacząco ograniczone jest docieranie do wnętrza domu hałasu z ulicy, co również przekłada się na lepszą jakość snu i odpoczynku.

Piogal – zaufany dostawca osłon okiennych

 

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, dobierając najlepsze dla niego mechanizmy i materiały wykończeniowe. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z bogatym portfolio rozwiązań z zakresu zewnętrznych przesłon okiennych takich jak rolety zabezpieczające, screen oraz inteligentne Bubendorff.