Pergole z dachem rzymskim wodoszczelne

PERGOLA RZYMSKA (pergola z dachem suwanym)

 

Pergola rzymska z automatycznym dachem w którym tkanina układa się z jednej strony w fale posiada konstrukcję poziomą, co daje nam możliwość montażu zarówno przy niskich, parterowych budynkach jak i wyższych domach. Cała konstrukcja jest bardzo efektowna i efektywna. Jeśli funkcjonalność cenimy tak samo jak design, to jest to jedna z najpiękniejszych konstrukcji, jaką możemy zamontować na tarasie.

Ten rodzaj pergoli z ekstrudowanego aluminium oparty jest na solidnych aluminiowych, wzmacnianych słupach o przekroju 13×8 cm w których wmontowane są rynny do odprowadzania wody deszczowej. Słupy skonstruowane są tak, że pozwalają umieścić w nich elektronikę sterującą pergolą oraz okablowanie do dodatkowych elementów tego nowoczesnego zadaszenia. Takich jak ściany boczne z rolet screen z napędem elektrycznym, oświetlenie czy promienniki ciepła na podczerwień.

Do tego rodzaju osłon z naszej oferty istnieje możliwość zastosowania tylko mechanicznego działania. Pergole z automatycznym dachem zwijanym mogą być obsługiwane pilotem, co zapewnia większy komfort i łatwiejsze użytkowanie będąc na zewnątrz – wystarczy użyć jednego przycisku, aby osłona w pełni się wysunęła, co pozwoli cieszyć się dobrze zacienionym miejscem i skuteczną ochroną przed pogodą wszystkich osób i przedmiotów znajdujących się na tarasie. Napęd elektryczny do najwyższej klasy pergoli to podstawa i zarazem wygoda!

Wszystko dzięki temu, że wytrzymałość metalowych pergoli z automatycznie zwijanym dachem stoi na najwyższym poziomie: wiatr, deszcz, promienie UV – nic nie jest im straszne, przez co doskonale chronią domowników i gości przez cały rok. W standardzie ta nowoczesna pergola wyposażona jest w trójwarstwową tkaninę SolarTech Protect 3D dzięki której bez problemu możemy zostawić na zewnątrz radio, laptopy, książki, meble, a nawet jedzenie bez obaw o uszkodzenia czy zamoknięcia. Solidna i stabilna konstrukcja pergoli wytrzymuje wiatry aż do 120 km/h, co nie jest porównywalne z pergolami o lekkich konstrukcjach.  Liczne rozmiary i kolory tkanin pomogą Ci stworzyć estetyczną osłonę, która dobrze będzie współgrać ze stylem i kształtem Twojego budynku. Konstrukcja oparta jest na wzmacnianych, najgrubszych słupach aluminiowych (13×8 cm). Takiej samej grubości są suwnice dachowe z systemem napędowym przypominającym duży pas rozrządu. Dodatkowo front lub bok pergoli gdzie znajduje się odpływ wody możemy pogrubić dodatkową aluminiową blendą do szerokości frontowej 47 cm.

Pergola rzymska wolnostojąca może pracować wzdłuż lub prostopadle do budynku. W pojedynczym module możemy uzyskać wymiar

aż do 1300 cm szerokości i do 700cm wysięgu.

UZYSKAJ SALON W OGRODZIE!

Pergolę możemy wyposażyć w szereg dodatkowych urządzeń takich jak:

– Oświetlenie LED (Oświetlenie LED montowane jest w belkach dachowych)

– Rolety boczne ZIP – Screen

– Czujniki pogodowe (SOMFY)

– Promienniki ciepła na podczerwień (Toshiba)

– Nagłośnienie

– Szyby przesuwne

– Zasłony czy firany wodoodporne

– Shutters aluminiowy (aluminiowe ściany żaluzyjne)

– Inteligentne Rolety solarne Bubendorff (połączenie żaluzji fasadowej i rolety aluminiowej zewnętrznej w jednym)

Tkaniny do naszych Pergol są w pełni wodoszczelne i dzielą się na dwie grupy:

Pierwsza dzięki potrójnej warstwowości i powłoce termicznej (wewnętrznej) – nadaje się do zaciemniania. Gofrowana strona wewnętrzna pod pergolą nadaje jej tekstylny charakter. Strona zewnętrzna pokryta akrylową powłoką antystatyczną. Przeważają tkaniny jednokolorowe, natomiast dostępna jest także tkanina dwukolorowa. Strona zewnętrzna nadaje barwę otoczeniu, od wewnątrz klasyczny jasny beż. Lakier PU gwarantuje łatwość czyszczenia i podwyższoną trwałość.

Druga grupa tkanin to tkaniny o takich samych parametrach jak powyższe, natomiast mają strukturę niejednolitą, w 20 % transparentną, czyli dopuszczającą światło pod pergolę. Przy zachowaniu wszystkich najlepszych cech tkanin pergolowych – w tym wodoszczelności, dodatkowo uzyskujemy jaśniejszy dach nad głową.

 

                                                                                                       Zapraszamy do kontaktu!

                                                                       MONTAŻE WYKONUJEMY Z DBAŁOŚCIĄ O KAŻDY SZCZEGÓŁ!